Seria „Symbole grodziskiej architektury”

paź 19, 2020 | Aktualności, Projekty

Podczas realizacji projektu Jeszcze jest, za chwilę było. Szlakiem (niepisanych) zabytków Grodziska Mazowieckiego zdecydowaliśmy się wspierać i rozwijać wiedzę mieszkańców regionu w temacie lokalnej architektury. Efektem prac jest książka o tym samym tytule. 

Ale książka to nie wszystko! Promując lokalne dziedzictwo, przygotowaliśmy materiały graficzne i gadżety nawiązujące do architektonicznej spuścizny Grodziska Mazowieckiego. 

Wybraliśmy dwie inwestycje już zrewitalizowane – Willę Foksal i Willę Radogoszcz – oraz zabytkowy budynek, który powinien być jedną z wizytówek miasta, starą kamienicę przy ulicy 1 Maja 15. Kamienica to lokal znajdujący się w prywatnych rękach, dziś w opłakanym stanie. Ale w przeszłości taki nie był. Wystarczy sięgnąć po archiwalne fotografie przedstawiające siedzibę Sądu i Poczty. 

Stworzyliśmy narrację wokół tych budynków, przede wszystkim graficzną. Znajdziecie ją w stworzonych workach żeglarskich i plakatach formatu B2, które są dostępne w naszym sklepie już od ZERA złotych. Zachęcamy Was do odzywania się do nas po te gadżety. One czekają!

A historie dotyczące kamienicy i willi znajdziecie w książce Jeszcze jest, za chwilę było.