O nas

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja zajmuje się sprawami edukacji dorosłych i szeroko pojętej kultury niszowej, niezależnej. Założycielami Stowarzyszenia są osoby od lat działające przy projektach unijnych związanych z edukacją dorosłych w ramach Ośrodka Edukacyjnego Taurus , a także osoby zajmujące się na co dzień tematyką kulturalną (muzyka, sztuka, dziennikarstwo, wydarzenia muzyczne). Doświadczenie naszych członków na tak wielu płaszczyznach sprawia, że warto zainteresować się działalnością Stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja.

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja jest stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną, zarejestrowanym w KRS pod Nr 0000439497. Terenem działania stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Zakres działalności:

R

Edukacja

Od 2013 roku realizujemy projekty współfinansowane przez Komisję Europejską (Grundtvig 2, obecnie Erasmus Plus). W sferze naszych zainteresowań znajdują się: edukacja dorosłych, przeciwdziałanie przemocy i nadużyć seksualnych, profilaktyka HIV/AIDS, działania z seniorami, pielęgnowanie zdrowych nawyków żywieniowych i nowe sposoby nauczania i edukacji. 

R

Lokalne działania

Trasa po niepisanych zabytkach Grodziska Mazowieckiego oraz książka, publikacja dotycząca lokalnych bohaterów wojny polsko-bolszewickiej z powiatu grodziskiego razem z wirtualnym spacerem. Plakaty, ekotorby i plecaki. Przywracanie pamięci miasta. Tym zajmujemy się w Grodzisku Mazowieckim, bo myśląc o przyszłości, trzeba pamiętać o przeszłości. 

R

Książki

Wydaliśmy takie książki jak „Tyle piękna. O łódzkiej rzeźbie w przestrzeni miejskiej” Marii Nowakowskiej, „Jeszcze jest, za chwilę było. Szlakiem (niepisanych) zabytków Grodziska Mazowieckiego i „Żydowski ślad Grodziska Mazowieckiego” Piotra Strzemiecznego, zin „Śmietanka” z wystawy Galerii W Y na WGW 2020 czy katalogi: Blask | Brzask (2017), #AV #EL (2018), Ślad (2019) oraz Organica (2020) i Dybuk z Grodziska (2020). W przygotowaniu druga część „Tyle piękna”. 

R

Galeria W Y

Od 2016 roku prowadzimy w Łodzi galerię sztuki współczesnej W Y skupioną na nowych mediach, sztuce audiowizualnej i działaniach performatywnych.

R

Festiwal Kultury Żydowskiej

We wrześniu 2020 roku zainicjowaliśmy w Grodzisku Mazowieckim ideę Festiwalu Kultury Żydowskiej. Pierwsza edycja trwała 7 dni (12-18.09) i liczyła 29 wydarzeń. 

R

Sztuka współczesna

W 2017 roku realizowaliśmy w Łodzi Festiwal Sztuki Współczesnej Blask | Brzask, w 2019 stworzyliśmy wystawę ŚLAD poświęconą byłej łódzkiej galerii Ślad profesora Janusza Zagrodzkiego, a w sierpniu 2020 w przestrzeni Muzeum Sztuki w Łodzi odbyła się wystawa Galeria Wymiany. Organica (zapisy mechaniczno-biologiczne, 1958-2020). Obu wydarzeniom towarzyszyły Działania performatywne z open call dla artystek i artystów. 

Poznaj nasz zespół

Bożena Strzemieczna

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of 

Bożena Strzemieczna

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of 

Bożena Strzemieczna

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of