W dniach 2-5 sierpnia odbyliśmy spotkanie partnerskie w ramach projektu Mathgan. Pierwsze LTTA odbyło się w stolicy Grecji, Atenach, a gospodarzem szkolenia była instytucja Innovative Frontiers.
Tematem czterodniowego spotkania było rozwijanie myślania komputacyjnego uczniów i używanie kodowania.
Myślenie komputacyjne to koncepcja, która obejmuje formułowanie i rozwiązywanie problemów tak, jak zrobiłby to komputer, ale niekoniecznie z pomocą komputera. Uważana jest za umiejętność niezbędną do skutecznego funkcjonowania w społeczeństwie XXI wieku opartym na technologii, dlatego ważne jest włączenie jej do systemu edukacji.
Agenda naszego szkolenia obejmowała prezentacje, jak zaangażować uczniów w szereg idei myślenia komputacyjnego, praktyczne przykłady, a także możliwość pracy w małych grupach w celu stworzenia nowych materiałów dydaktycznych.
W ostatnim dniu tego spotkania szkoleniowego dokonano oceny dotychczasowych postępów projektu oraz wyznaczono konkretne cele i kamienie milowe na kolejne miesiące. Na wrzesień ustalono termin spotkania online w celu omówienia rozwoju wyników projektu.