Góra Lodowa – wystawa zbiorowa. Dokumentacja fotograficzna

cze 6, 2024 | Galeria W Y

Dokumentacja fotograficzna wystawy Góra Lodowa. Galeria W Y, 24.05 – 5.06.2024.

 

Wystawa „Góra Lodowa” jest komentarzem na temat zmian klimatycznych, przypominając o potrzebie działań. Prezentowane prace i działanie performatywne stają się apelem i manifestacją pilnej potrzeby reakcji. „Góra Lodowa” stara się analizować obecny stan klimatu, ale także ukazuje tę sytuację jako indywidualną katastrofę.
Stawia fundamentalne pytania dotyczące naszej roli i samodzielnej odpowiedzialności w kontekście globalnego ocieplenia. Czy jako jednostki jesteśmy zdolni w jakikolwiek sposób przyczynić się do rozwiązania problemu i pomóc w jego powstrzymaniu? Kiedy powinniśmy zacząć działać? Czy już nadszedł czas, czy jeszcze czekamy? Czy musimy uciekać, czy sami będziemy ogniwem uchodźców klimatycznych? Czy nasze podejście do uprawy roślin wymaga rewizji? Czy powinniśmy ratować zagrożone gatunki roślin, czy też powinniśmy skupić się na hodowli tych, które są bardziej odporne na suszę?
Osoby artystyczne:
Róża Litwa, Aleka Polis, Zbigniew Olszyna, Artur Chrzanowski, Paweł Marcinek, Piotr Kotlicki, Damian Ciszek, Paulina Pankiewicz, Natalia Polkowska, Stachu Szumski, Basia Bańda, Marta Nadolle, Kamil Kukla, Martyna Miller, Zbiok Czajkowski
Zadanie „Góra lodowa” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.