Prezentujemy słuchowisko Córka Rabina Joanny Szumacher na podstawie książki Malki Szapiro

paź 10, 2022 | Aktualności, Podcasty, Muzyka, Aktualności, Projekty

Zachęcamy do wysłuchania słuchowiska Córka Rabina Joanny Szumacher, z inspiracji książką The Rebbe’s Daughter autorstwa Malki Szapiro z domu Hopsztajn z dynastii kozienickiej. 

Malka Szapiro wychowała się w Kozienicach, ale będąc nastolatką, wyszła za mąż za swojego kuzyna z dynastii Szapiro z Grodziska. Już po przeprowadzce do Izraela napisała książkę The Rebbe’s Daughter, którą zredagował i przetłumaczył Nehamia Polen. Na podstawie publikacji Joanna Szumacher przygotowała słuchowisko inspirowane książką. W produkcji udział wzięli także Paweł Cieślak i Paweł Szamburski, a wśród wypowiadających się ekspertek i ekspertów usłyszymy głosy Belli Szwarcman-Czarnoty, Krzysztofa Bielawskiego z Muzeum POLIN, rabina Łodzi Dawida Szychowskiego i Lecha Wiśniewskiego, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kozienickiej.

Córka Rabina: słuchowisko

przez Joanna Szumacher | Córka Rabina

Słuchowisko powstało dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz w ramach stypendium ZAiKS. 

Zadanie „Kultura menorą rozświetlana. Działania przy III edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Grodzisku Mazowieckim” dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.