Galeria ADRES | 2021

sty 8, 2022

W 2021 roku kontynuowaliśmy naszą działalność wystawienniczą przywracającą pamięć o łódzkich galeriach sztuki współczesnej. Trzecia wystawa w cyklu poświęcona została Galerii Adres Ewy Partum. Odbyła się także kolejna odsłona minifestiwalu Działania performatywne, który tym razem nawiązywał do Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Galerii Adres. 

Przez cały listopad, od 5 do 27 dnia miesiąca, w przestrzeni Fabryki Sztuki w Łodzi można się było zapoznać z bogatą historią Galerii Adres, którą w latach siedemdziesiątych prowadziła Ewa Partum. Na ekspozycję składały się materiały dokumentacyjne (listy, pocztówki, koperty, zaproszenia, dokumenty państwowe), foldery, publikacje, materiały wideo (dokumenty i prace Ewy Partum), plakaty i wybrane prace artystyczne. Kuratorkami wystawy zostały Berenika Partum oraz Karolina Majewska-Guede. 

Podczas otwarcia wystawy odbył się trzeci minifestiwal Działania performatywne – w tym roku podzielony na dwie części: dwie artystki zaprezentowały swoje performance na żywo, cztery prace zostały włączone do wystawy. 

Dbając o to, aby w naszych wydarzeniach mogły uczestniczyć osoby niepełnosprawne, podczas wernisażu obecna była tłumaczka PJM.

Zobacz zdjęcia z wystawy: Ewa Partum. Galeria Adres. Miejsce, sytuacja, okazja oferta.

Zobacz zdjęcia z III Działań performatywnych

Zobacz performance Aleksandry Demianiuk.

Zadanie Galeria Adres zostało zrealizowane ze środków budżetu Miasta Łodzi.