Żywa Galeria – reedycja książki

sty 8, 2022

W 2021 roku  wydaliśmy reedycję książki Żywa Galeria. Łódzki progresywny ruch artystyczny 1969-1981. Publikacja od kilku lat była już niedostępna.

Dzięki wsparciu w ramach Konkursu wydawniczego Urzędu Miasta Łodzi udało nam się wznowić książkę Żywa Galeria pod redakcją profesora Józefa Robakowskiego. Żywa Galeria to prawdziwe kompendium wiedzy poświęcone polskiej sztuce współczesnej, ujęte przez pryzmat łódzkich galerii sztuki oraz łódzkich artystek i artystów. Na ponad 300 stronach w formacie A4 znaleźć można teksty archiwalne z lat 1969-1981, fotografie z wydarzeń, prac artystycznych oraz eseje specjalistyczne.

W ramach promocji wydawnictwa, jednego z ważniejszych poświęconych nie tylko sztuce współczesnej z Łodzi, ale także w ogólnopolskim kontekście, stworzyliśmy szereg materiałów wideo poświęconych książce Żywa Galeria.

Książkę można zamawiać w naszym sklepie internetowym, w sklepie online Fundacji Bęc Zmiana, w ich siedzibie w Warszawie oraz w łódzkim Pan Tu Nie Stał czy w księgarni Muzeum Sztuki w Łodzi. Żywa Galeria dostępna jest też z odbiorem osobistym u nas w Łodzi lub Grodzisku Mazowieckim (po wcześniejszym kontakcie).

Zobacz wywiad z profesorem Józefem Robakowskim.

Jarosław Suchan, Dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, o Żywej Galerii.

Jolanta Sławińska-Ryszka, Pełnomocniczka Prezydent Łodzi, o Żywej Galerii.

Żywa Galeria – unboxing.

Zadanie Żywa Galeria dofinansowano z budżetu Urzędu Miasta Łodzi.

Powstanie książki wsparł również Atlas Sztuki.