Wideo z Działań Performatywnych 2020 | Projekt Galeria Wymiany

wrz 2, 2020 | Aktualności, Projekty

Druga edycja Działań Performatywnych odbyła się wraz z wernisażem wystawy Galeria Wymiany: Organica. Zapisy mechaniczno-biologiczne (1958-2020), którą zorganizowaliśmy we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi. W minifestiwalu opartym na formule Open Call wystąpiło sześć artystek. Udostępniamy nagrania wideo z tego wydarzenia. 

Traf chciał, a jury wybrało w tegorocznym Open Call same artystki! Stąd na dziedzińcu Muzeum Sztuki w Łodzi (pięć artystek) oraz na sali wystawienniczej (jedna artystka) mogliśmy podziwiać przede wszystkim performance związane ze sztuką ruchu. To ruch i taniec były dla członków i członkiń jury najlepsze. Kto wystąpił?

Magda Jędra wykonywała swój performance w sali Muzeum Sztuki, obcując z widzami wystawy, a raczej towarzysząc im podczas oglądania Organiki. Zapisów mechaniczno-biologicznych. Edka Jarząb wykonała elektroniczny set z wykorzystaniem fal FM. Sylwia Górak śpiewała w masce, Joanna Pawlik wspinała się na rękach po zabytkowej klatce schodowej Pałacu Maurycego Poznańskiego, Aleksandra Borys tańczyła, a Christina Ferreira postawiła na działanie taneczno-wykładowe. Nie przedłużając, zachęcamy do obejrzenia wideozapisu z Działań Performatywnych (autorstwa Michała Jankowskiego). 

 

Zadanie Galeria Wymiany zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.