W 2022 roku, dzięki wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, zrealizowaliśmy projekt Plenerowa Galeria Rzeźby | wystawa historyczna i IV działania performatywne. Prezentujemy efekty naszych prac.
Projekt Plenerowa Galeria Rzeźby przewidywał szereg działań związanych z zaprezentowaniem historycznie ważnego, łódzkiego wydarzenia Łódzka Galeria Rzeźby, które odbywało się w latach 70. XX wieku w obecnym pasażu Rubinsteina.
Co zrobiliśmy?
1. Zorganizowaliśmy dwa spacery szlakiem łódzkich rzeźb w przestrzeni miejskiej.
2. Przygotowaliśmy filmiki związane z łódzkimi rzeźbami.
3. Wydaliśmy folder O Łódzkiej Galerii Rzeźby, dostępny w wersji fizycznej, jako ebook i audiobook.
4. Zorganizowaliśmy wystawę Łódzka Galeria Rzeźby, dostępną w naszej galerii W Y przy Więckowskiego 38.
5. Odbyły się IV działania performatywne.
6. Odbyło się oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem PJM.
7. Prace zaprezentowane na wystawie zostały opisane do potrzeb osób ze spektrum autyzmu.
8. Zrobiliśmy trzy spotkania eksperckie: poświęcone łódzkim mozaikom, związkach rzeźb plenerowych z architekturą i streetartowi w przestrzeni miejskiej Łodzi.
Wydarzenia były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mniejszości ukraińskiej. Wystawa odbyła się w lokalu dostosowanym do osób poruszających się na wózkach oraz z udziałem tłumaczki migowej. Tłumaczka była obecna również na oprowadzaniu kuratorskim. Treści wideo są dostępne z wgraną transkrypcją, a spacery odbyły się w obecności i ze wsparciem tłumaczek języka ukraińskiego.
Zadanie Plenerowa Galeria Rzeźby – wystawa historyczna| IV działania performatywne dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.