Plenerowa Galeria Rzeźby – wystawa historyczna| IV działania performatywne | 2022

gru 21, 2022

W 2022 roku, dzięki wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi, zrealizowaliśmy projekt Plenerowa Galeria Rzeźby | wystawa historyczna i IV działania performatywne. Prezentujemy efekty naszych prac.

Projekt Plenerowa Galeria Rzeźby przewidywał szereg działań związanych z zaprezentowaniem historycznie ważnego, łódzkiego wydarzenia Łódzka Galeria Rzeźby, które odbywało się w latach 70. XX wieku w obecnym pasażu Rubinsteina. 

Co zrobiliśmy?

1. Zorganizowaliśmy dwa spacery szlakiem łódzkich rzeźb w przestrzeni miejskiej.

2. Przygotowaliśmy filmiki związane z łódzkimi rzeźbami.

3. Wydaliśmy folder O Łódzkiej Galerii Rzeźby, dostępny w wersji fizycznej, jako ebook i audiobook.

4. Zorganizowaliśmy wystawę Łódzka Galeria Rzeźby, dostępną w naszej galerii W Y przy Więckowskiego 38.

5. Odbyły się IV działania performatywne.

6. Odbyło się oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem PJM.

7. Prace zaprezentowane na wystawie zostały opisane do potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

8. Zrobiliśmy trzy spotkania eksperckie: poświęcone łódzkim mozaikom, związkach rzeźb plenerowych z architekturą i streetartowi w przestrzeni miejskiej Łodzi. 

Wydarzenia były dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mniejszości ukraińskiej. Wystawa odbyła się w lokalu dostosowanym do osób poruszających się na wózkach oraz z udziałem tłumaczki migowej. Tłumaczka była obecna również na oprowadzaniu kuratorskim. Treści wideo są dostępne z wgraną transkrypcją, a spacery odbyły się w obecności i ze wsparciem tłumaczek języka ukraińskiego. 

Zadanie Plenerowa Galeria Rzeźby – wystawa historyczna| IV działania performatywne dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.